Vallepiatta House

  • 68 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum
  • 4 gäster
  • 3 sängar

Katedralen i Siena ligger inom 6 minuter till fots från Vallepiatta House Siena, och i närheten ligger Baptisterium. Gästerna kan använda en allmän parkering som finns i närheten.

Vallepiatta House erbjuder gästerna badrumsfaciliteter, såsom hårtorkar, badrockar och handdukar. Du har också tillgång till en bidé, en duschkabin och en separat toalett.

Den här lägenheten erbjuder gästerna bekvämligheter för självhushåll, inklusive te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap.

Den här lägenheten ligger i närheten av Piazzo del Campo. Sevärdheterna inkluderar Piccolomini-biblioteket, endast 400 m från lägenheten. Inom några kvarter från boendet hittar du Porta Romana. Du kommer att befinna dig mindre än 5 minuter till fots från busshållplatsen Shuttle.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Vallepiatta House Siena
La Bomboniera Di Siena
Mobilpris

La Bomboniera Di Siena

9.5
Exceptionellt 71 recensioner
25 m från boendet
USD 113 USD 102
per natt
Casa Siena Vallepiatta
Mobilpris

Casa Siena Vallepiatta

9.6
Exceptionellt 52 recensioner
42 m från boendet
USD 165 USD 149
per natt
Casa Di Luli
Mobilpris

Casa Di Luli

77 m från boendet
USD 221 USD 199
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Florens Flygplats
    86 km

    Tågstationer

    Siena train station
    1,6 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Viktig information

    Incheckning: från 14:30 till 19:00
    Utcheckning: senast 10:00
    Licensnummer052032CAV0045,IT052032B4626LLLN9
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Finns det gratis Wi-Fi på Vallepiatta House?
      Internet tillhandahålls gratis på Vallepiatta House.
    • Accepterar Vallepiatta House husdjur?
      Vallepiatta House tillåter husdjur.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Florens Flygplats
    86 km

    Tågstationer

    Siena train station
    1,6 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Vallepiatta House Siena

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng